Дистанційне навчання
Наши статьи, рубрики
Реклама
Информеры часы //-->

ANNA News

Видеорепортажи с войны. Независимое агентство новостей.

добавить на Яндекс
Наші статті | Історія населеного пункту. Ч.3

Історія населеного пункту. Ч.3

історія населеного пункту ч 3

3. Від Ганжі Василя Корн. до Очеретяного Степана Як. — вул.  Щорса.

4. Від Коротич Олени Пилипівни до Власенка Марка Григо­ровича. — вул. Чапаєва. 5. Від Муштук Ольги Левк. до Заграничної Надії Сем. —                вул. Чкалова.

6. Від Руденка Дмитра Андрійовича до Анісімової Марини П. — вул. Калініна.

7. Від Павленка Лукаша Матв. до Крамаренко Ант. Дав. — вул. 8 Березня.

8. Від Лазаренка Євгенія К. до Котляр Дем’яна Як. —                           вул. Шевченка.

9. Від Лебединець Тетяни Петрівни до Пипка С.П. —                вул. 1 Травня.

10. Від Бойченко Ольги Мих. до Яковенка Філі Мус. —                      вул. Лермонтова.

11. Від Шкуратівської Ольги Максимівни до Котляр Марії Ів. — вул.Радянська.

12. Від Нагленко Михайла Кал. до школи — вул.Ком­сомольська.

13. Від Дігтяр Марії Ол. до Салієнка Федосія Петр. — вул.Пуш­кіна.»(29) 

Пізніше назви вулиць трохи змінили, деякі об’єднали. Так з’явилися вулиці Ковпака, Революції, Гагаріна.

Після введення Радянським Союзом військ в Афга­ністан, наші односельчани, що проходили службу в лавах Радянської Армії, теж  потрапили на цю війну. Інтернаціо­нальний обов’язок виконували: ст.прапорщик Янголь Анатолій Павлович (нагороджений медаллю «За отвагу», орденами «Красной Звезды», «За мужество», «Богдана Хмельниць­кого» та ін.), ст.сержант Біденко В’ячеслав Олександрович (нагороджений медаллю «За боевые заслуги», «Воину-интер­националисту от благодатного Афганского народа» та ін.), сержант Динасі Ігор Георгійович (нагороджений медаллю «Воину-интернационалисту от благодатного Афганского народа» та ін.), Петрашенко Юрій Іванович (нагороджений медаллю «Воину-интернационалисту от благодарного Аф­ганского народа» та ін.), Шамота Микола Федорович, Гера­сименко Сергій, Бишкін Сергій, Рожков Сергій, Опалько Володимир. Всі вони, пройшовши страшні шляхи війни, майже всі отримавши поранення, повернулися додому живими.

Село — живий організм, який нормально розвиватися може лише тоді, коли в ньому живуть і працюють люди, коли народжуються діти, коли розвивається інфраструктура села.

  Практично до 1945 року люди користувались послугами лікарів міст Фастова або Василькова. До ХІХ століття та ще й в ХХ столітті, люди лікувались самостійно за допомогою трав і різних замовлянь, практично в кожному селі був знахар, який вмів лікувати різні хвороби. До нього люди в основному й зверталися. Лише в крайньому випадку йшли до повітового лікаря, або вже в разі якогось мору влада сама відправляла його на допомогу хворим.

У квітні 1852 року, коли в селі «с некоторого времени на людях появилась болезнь горячка, от которой умерло до 20 душ обоего пола»,(30) з Василькова приїжджав повітовий лікар «для оказания медицинских пособий».(31) 

В 30-х роках ХХ століття в селі з’явився фельдшер, але тільки після 1945 року було створено фельдшерсько-аку­шерський пункт. До 1951 року він не мав свого приміщення. Було три медпрацівники, які проводили прийом вдома.(32) 

Пізніше сільська рада винаймала будинок для мед­пункту. В 1957році було вирішено зняти з балансу школи буди­нок в якому проживала вчителька П.Ф.Гідт, їй надали окреме житло, а її будинок переобладнали під амбулаторію.(33)

В 1982 році в центрі села було збудовано нове примі­щення для медичної амбулаторії. Нині там працює троє лікарів, сім медсестер, лаборант і водій. 

Поступово в селі по центральній вулиці було прокла­дено бруківку, а пізніше її підняли, розширили й асфальту­вали. По інших вулицях теж було покладено тверде покриття зі ще­беню. Село, на початку 80-х років було газифіковано.

В 2003 році було створено герб і прапор села Велика Снітинка.  Герб, у вигляді щита, вміщує дві рівновеликі верти­кальні смуги, ліва — малинова (колір звитяги жителів села),права — зелена (мальовничі поля, сади, достаток). У центрі щита, в перехресному зображенні — пернач (символ козаць­кої доблесті) і розгорнутий сувій срібного кольору (символ наукових знань). В нижній частині сувою — зображення бджо­ли, що символізує доброчинність та працелюбність. У верхній частині літера «А» — як символ  прагнення  освіти.

Полотнище прапора — квадрат, розділений на дві  рівновеликі, вертикальні смуги. Ліва — малинова, у верхній частині якої зображено пернач і розгорнутий сувій, права — зелена.

Тяжкі роки перебудови 90-х Велика Снітинка пережила з мінімальними втратами. Було збережено виробництво, школу, дитячий садок, пошту, відділення ощадбанку, клуб, який на даний час потребує капітального ремонту.

В нашому селі нараховується 1245 дворів і проживає 2705 жителів. В основному це корінні жителі села. У різні роки з багатьох областей України до нас на роботу в НДГ «Великоснітинське» приїхало багато людей, в основному із західних областей. За національністю більшість жителів села — українці, але є й росіяни, поляки, білоруси, євреї та інші.

В семидесятих-вісьмидесятих роках  ХХ століття НДГ «Великоснітинське» побудувало для своїх працівників одно і двоповерхові котеджі, та кілька дво- і навіть триповерхових багатоквартирних будинків по вулиці Леніна та Трудовій. Крім працівників НДГ, квартири також отримували вчителі та пра­цівники медичної і соціальної сфери села. Збудовано одно- і двоповерховий гуртожиток для студентів Аграрного універ­ситету, які тут проходять практику і стажування. Працює їдальня на 50 місць, дитячий садок «Сонечко», в якому виховується 52 дитини, школа І—ІІІ ступенів, де навчається 287 учнів, працює 26 педагогів та 11 чоловік обслуговуючого персоналу.

Крім НДГ «Великоснітинське», нині в селі починає свій рух приватний капітал. Побудовано і зараз ще будуються  більше десяти торгових точок (як у нас їх називають «генделики», що, мабуть, пішло від слова «гендляр» — торгівець), ковбасний цех, невелика пекарня, лазня, зал для урочис­тостей. Будуються люди і все більше залишаються в селі. Так що село має перспективи розвитку.

 

 

 

 

Комментарии
Cкринька.

Сайт: snetinka.ftes.info

2012 - 2018 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info